James Rosenquist färgserigrafi
2014-05-31
250217
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ROSENQUIST, James (född 1933): Circles of confusion, 1966, signerad och daterad James Rosenquist, färgserigrafi, tryckt på tunnt papper, sannolikt provtryck, huvudupplagan om 200 exemplar gjordes för 11 Pop Artists Volume 1, bladstorlek 58,5x58,5 cm, oramad
LITTERATUR: jämför Glenn 10
Smärre hanteringsveck och missfärgningar