Karaffer 1800-tal
2014-05-30
249792
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KARAFFER, 1 par + en udda, VINGLAS, 4 st, 1800-talets första hälft, slipad och kasad dekor, vinglasen med graverad dekor av monogram RG under adlig krona, höjd 10,5, 26 resp 22 cm
Smärre nagg