Silverdosa med niellodekor
2014-05-30
249765
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
DOSA, silver, omkring 1900, dekor i niello av fåglar, invändigt förgylld, otydliga silverstämplar, 8,5x5,5 cm, vikt ca 81 g
Slitage