Spegel av Johan Åkerblad

Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad
Spegel av Johan Åkerblad

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Åkerblad (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), signerad IÅ, märkt med Stockholms hallstämpel, träskuren dekor, förgylld och bronserad, kvicksilverfolierat glas,127x50 cm

Lagningar, lagad lös del medföljer

249657

2014-05-29