Taklampa jugend i smide
2014-05-29
249542
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKARMATUR, jugend, 1900-talets början, patinerat stål, dekor av blommor, gult tyg, 5 ljuspunkter, höjd ca 100, diameter 55 cm
Senare tyg, slitage, förlängd med senare kedjor, ej funktionstestad