Oscariansk ampel
2014-05-28
249376
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
AMPEL, oscariansk, 1800-talets slut, för 6 ljus, gjuten mässing, delvis bronserad, behängd med slipade prismor, elektrifierad med 3 ljuspunkter, höjd ca 97 cm
Skador varav 1 prisma trasig