Ljuskrona Oscariansk
2014-05-27
249290
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, för 8 ljus, 1800-talets andra hälft, oscariansk, förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 125 cm