Collier 18 k guld 1800-tal
2014-05-27
249205
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
COLLIER, 18 k guld, granater, Eric Nordin, Sundsvall 1852, samtliga länkar utom en stämplade, längd 39 cm, vikt ca 13,5 g
Springring ej original, en ögla saknas, tennlagningar vid granater, hängande kläppe ej ursprunglig, baksida med namngravyr