Saltkar silver Ryssland 1800-tal
2014-05-26
249101
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SALTKAR, 2 st, silver, mästarstämpel GD, Ryssland 1849, höjd ca 5, längd 9,5 cm, vikt ca 102 g
Något krökta, hänklar saknas, slitage