Tallrikar bl a Qianlong (1736-95)
2014-05-26
249079
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 14 st, porslin, Kina, främst 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av strödda blommor och trädgård
Enstaka nagg och lagningar