Tekoppar Kina 1800-tal
2014-05-24
248782
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TEKOPPAR med lock och fat, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets mitt, dekor i underglasyrblått av krigare respektive drakar, höjd ca 9 cm
Senare montage av metallskoning på kanter