Urna Sydostasien
2014-05-23
248591
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
URNA, sydostasien, 1800-tal eller äldre, dekor i underglasyrblått med mönster av bl a meandrar, höjd 24 cm
ÖVRIGT: Enligt uppgift sjöfynd
Nagg, krackelyr