Lampetter 1 par Nils Fougstedt Svenskt Tenn 1925

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LAMPETTER, 1 par, Nils Fougstedt, Svenskt Tenn, Stockholm 1925, tenn med mässingslist, stämplade Svenskt Tenn med änglamärket Y7, höjd 22 cm
Litteratur: Katalog Firma Svenskt Tenn, 1931

Mindre bucklor och repor

248457

2014-05-26