Skål Qianlong (1736-95)
2014-05-22
248417
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL med hänklar, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglayrblått med motiv av pagodlandskap, hänklar i form av fantasidjur, längd 20 cm
Smärre nagg