Ring 18 k vitguld smaragd och diamanter
2014-05-22
248056
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
RING, 18 k vitguld, cabochonslipad smaragd samt 10 åttkantslipade diamanter, carmosémodell, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1951, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 2,3 g
Smaragd med slitage och skador