Figurin Thailand 1800-tal
2014-05-20
247585
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FIGURIN, förgylld brons, Thailand, 1800-tal, föreställande Budda stående med handställningen abhaya mudra, dekor av spegelbitar, höjd 55 cm
Dekordelar saknas, mindre bristning vid fötterna.