Matskedar silver
2014-05-17
247308
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MATSKEDAR, 14 st., silver, 17/1800-tal, bl a modell engelsk snäck varav 5 st., Folcker, Stockholm 1850-tal, KAFFESKEDAR, 2 st., TESKEDAR, 3 st., silver, total vikt ca 900 g
Flertalet skedar med skador och slitage