Dosa silver
2014-05-13
246304
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DOSA, silver, kartuschformad, locket med reliefdekor, delvis 1800-tal, vikt ca 87 g
Reliefdekor med slitage, omarbetad, botten ej tillhörande, skador