Fat Kina 1700-tal Qianlong
2014-05-11
246154
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FAT, porslin, Kina 1700-talets mitt, brättet med dekor i underglasyrblått, järnrött och guld, spegeln med skuren dekor i relief av pioner, diameter 36 cm
Brättesnagg, förgyllningen något sliten.