Sablar m/1899
2014-05-09
245881
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SABLAR, 2 st, m/1899, Svalling, Rosenfors, blånerade baljor, klingor med blodrännor samt med dekor text fäderneslandet, fästen i förgylld mässing, en med portopé, längd ca 96 cm
Slitage