Skålfat Kina 1900-tal blåvitt
2014-05-13
245755
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, figural dekor av tempellejon i underglasyrblått, diameter 19 cm
Mindre bränningsdefekter