Bestick silver
2014-05-06
245216
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BESTICK, 65 dlr, silver, modell Rosen/ Rosett, bl.a. GAB, 1900-talets början, bestående av: 12 matskedar, 12 matknivar, 10 matgafflar, 12 bordsknivar, 11 bordsgafflar, 2 smörknivar, 6 smörgådsgafflar
Bruksslitage