Stig Lindberg Löja
2014-05-16
245167
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st., flintgods, "Löja", Stig Lindberg för Gustavsberg, polykromt målad dekor med olika motiv av fiskar, sjöväxter och texter, i produktion 1948-62, diameter 25 cm
Glasyrkrackeleringar, en tallrik sprucken, 3 st med nagg