Flintlåspistol
2014-05-05
244898
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, pipa med stålskuen dekor, lås med otydlig signatur "...a Sedan", valnötsstock med mässingsbeslag samt pipband i vitmetall, längd 43 cm
Avbruten hane, slitage, skador