Kandelabrar troligen Italien
2014-05-07
244797
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 38 000 SEK |
KANDELABRAR, 1 par, omkring 1800, för 2 ljus vardera, troligen Italien, brännförgylld och mörkpatinerad brons, ljushållare uppburna av kvinnofigur, på postament av marmor, höjd 43,5 cm
Postament med nagg, slitage, en ljushållare avvikande