Jambiya
2014-10-02
244658
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
JAMBIYA, Saudi Arabien, 1900-tal, klinga med guldtauschering, förgyllt och dekorerat fäste och beslag, längd 41,5 cm