Kindjal
2014-10-02
244650
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
KINDJAL, Turkmenistan, 1800-tal, klinga med signatur, fäste av horn med silverbeslag, skinnklädd balja med med silverbeslag och niellodekor, längd 56 cm
korrosion, slitage