Fat Kina 1700-tal Yongzheng
2014-05-03
244332
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1730-tal, dekor i famille rose av figural scen i palatsträdgård, brättet med strödda blommor, diameter 32 cm
Brättet med genomgående spricka samt retucherat nagg.