Skålfat Kina
2014-05-05
244159
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KAR, brons, Kina, 18/1900-tal, rik reliefdekor, hänklar i form av elefanter, rödfärgad, höjd 13, längd inkl hänklar 52, bredd 26 cm
Ytslitage