Sven X:et Erixon oljemålning
2014-05-01
244112
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ERIXSON, Sven X:et (1899-1970): Blommande kvist i stubbe, signerad och daterad Sven Erixon maj 1940, blandteknik på pannå, ca 60x47 cm
Med dedikation