Golvvas Kina 1900-tal
2014-04-30
243980
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
GOLVVAS, porslin, 1900-talets första hälft, Kina, dekor i emaljfärger av påfåglar, hänklar i form av fohundar, höjd 60,6 cm
Smärre repor, bränningsdefekter, hänklarna med glasyrbortfall