Vaser Kina sekelskifte 1900
2014-04-27
243881
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VASER, 1 par, sekelskifte 1900, Kina, famille verte, hänklar i form av ödlor, dekor med delvis beridna figurer, höjd ca 24,5 cm
En med omfattande lagning, en med spricka, nagg samt bränningsdefekt