Ljusstakar tenn gustavianska
2014-04-26
243371
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, gustavianska, fyrstämplade Carl De Flon (mästare i Växjö 1777-1817) varav en med årsstämpel 1796, klockat fot med dekor av pärlstav, höjd 14 cm
Ytskador, en ljusmanschett med smärre bristningar