Ljusstakar i mässing 1700-tal
2014-04-26
242529
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, senbarock, 1700-talets första hälft, balusterformad stam, rik delvis driven dekor i bucklor, löstagbara manschetter med driven dekor, rund något klockformad fot, bär spår av försilvring, höjd ca 17 cm
Skador, lagningar