Gunnar Norrman torrnål
2014-04-22
242497
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
NORRMAN, Gunnar (1912-2005): (2) "Lågvatten" och "Morgon vid floden", signerade och daterade G.Norrman 1968 resp 1986, torrnål, 5/15 resp 1/16, bildyta ca 14x20 resp 10,5x14 cm