Hertha Hillfon skulptur
2014-04-21
242297
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HERTHA HILLFON, skulptur, "Modell av läderbilmössa", 1960-tal, lergods, höjd ca 41 cm, längd ca 45 cm,
Utställd: Världsutställningen i Montreal 1967
Skador, del saknas