Kanna Qing dynastin 1800-tal
2014-04-17
241675
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KANNA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, svängd hänkel, pip med ornamenterad skulpterad dekor, höjd 18 cm
Lagning vid mynning, pip slipad, spricka vid hänkelns nederdel, lock saknas