Bordslampor empirestil
2014-04-17
241625
| Klubbat belopp | 13 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BORDSLAMPOR, 1800-talets slut, empirestil, delvis förgylld brons, höjd med skärm 79 cm, omgjorda från kandelabrar
Smärre ytslitage