Bord Bruno Mathsson
2014-04-15
241436
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MATBORD, Bruno Mathsson och Piet Hein, för Fritz Hansen 1900-talets slut, vit laminerad skiva med aluminiumkant, förkromade spännben, höjd 70, 120x80 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage