Väggtextil Oscar II 1800-tal
2014-04-16
241377
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VÄGGTEXTIL, 1800-talets slut, dekor av Oscar med tre kronor under kunglig krona (Oscar II, Sveriges regent 1829-1907), sannolikt tillverkad för ett jubileum alt utställning, 165x174 cm
Slitage, bakstycket med ett smärre hål.