Fat 1700-tal
2014-04-17
241306
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, 1740-tal, England, troligen Bristol, dekor i underglasyrblått med motiv av kvinna, diameter ca 34 cm
Smärre nagg, krackeleringer och glasyrbortfall