Döderhultarn Axel Petersson Oskarshamn
2014-04-30
241211
| Klubbat belopp | 8 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
PETERSSON, Axel, Döderhultarn (1868-1925): Bondgubbe i hatt, signerad Axel Petersson Döderhultarn Oskarshamn, snidat och bemålat trä, höjd exklusive träsockel 27 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Blekt färg