Luktdosor silver
2014-04-14
240967
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LUKTDOSOR, 2 st., silver, troligen Danmark, 1800-tal, ciselerad resp. graverad akantusdekor, en med spår av förgyllning, hjärtformade krönta med kronor, höjd 7,5 cm, vikt ca 51 g
Smärre bucklor och bristningar