Spjut från Melanesien
2014-04-10
240649
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SPJUT, Vanuatu eller möjligen Solomonöarna, ben fäst med kokosnötstråd, ca längd 220 cm,
Proveniens: inköpt från Max Willborg under 1970-talet
Skador på flera spetsar