Dosa silver 1800-tal
2014-04-12
240633
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
DOSA, silver, oval, dekor med trummor och flaggor, invändigt med spå av förgyllning, Tyskland 1800-tal, längd 7 cm, vikt ca 62 g
Skador, lagningar