Sockerskrin silver
2014-04-12
240595
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SOCKERSKRIN, silver, invändigt förgylld, Österrike/Ungern, 1800-tal, höjd 8 cm, vikt ca 329 g
Nyckel saknas, lock med graverade initialer (P E)