Värja
2014-04-10
240558
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
VÄRJA, svensk, för infanteriofficer, klinga från 1700-talets början med smedsmärken och ryggställda C:, senare förgyllt mässingsfäste med något uppvikt inre parerplåt, längd 101 cm
korrosion