Tallrikar med mandarindekor
2014-04-11
240230
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i emaljfärger med sk mandarinmotiv, oktagon form, figurscener, diameter ca 23 cm
Nagg, lagningar vid brättet, två med sprickor