Sven Erixson akvarell
2014-04-11
240221
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ERIXSON, Sven (1899-1970): "På klipporna", signerad Sven Erixson, akvarell och täckvitt på papper, 31,5x39,5 cm
UTSTÄLLD: Sven Erixson-utställningen november 1969-januari 1970, Moderna Museet
Ojämn yta, hål efter häftstift