Matskedar teskiedar i silver
2014-04-07
239635
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
MATSKEDAR, silver, olika modeller, 1800-tal, en stämplad Ågren, Västerås 1805, varav en i nysilver, TESKEDAR, 12 st, silver, Gävle 1825, totalvikt ca 525 g